Bildiri Çağrısı

2020-02-27 15:19

Değerli katılımcılar

Deniz Araştırmaları ve Mavi Strateji Kongresi (DA&MS) İstanbul Esenyurt Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi ve Afro-Avrasya Araştırmaları Enstitüsü işbirliği ile 15-16 Ekim 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecektir.

İstanbul Esenyurt ilçesi, endüstri ve lojistik faaliyetlerin yoğunlukta olduğu bir bölge olmasının yanında aynı zamanda denize ve denizcilik faaliyetlerine komşu bir bölgededir. Bu nedenle İstanbul Esenyurt Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek Deniz Araştırmaları ve Mavi Strateji Kongresinin ana teması "Türkiye’de Denizciliğin Gelişimi ve Geleceği” olarak belirlenmiştir.

Kongre kapsamında ülkemizin dört bir yanından katılım sağlayacak olan değerli akademisyenlerin sunumları yanı sıra, dijitalleşme yolunda ilerleyen kurum ve sektör temsilcilerinin katılımı ile özel oturumlar düzenlenecektir. Hem akademik hem de sektörel oturumlar ile uygulamada karşılaşılan sorunlar tartışılarak çözüm önerilerinde bulunulacaktır.


Hakem heyeti tarafından seçilen bildiriler, kitap halinde yayınlanması sağlanacaktır.

Kongreye katılımlarınızı bekler, sizleri İstanbul’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtir ve saygılarımızı sunarız.

 

Kongre Başkanı
Prof. Dr. Sait YILMAZ