Makale Çağrısı

2024-02-09 11:31

Değerli Araştırmacılar,

Deniz Araştırmaları ve Mavi Strateji Dergisi (DA&MS) Temmuz 2024 Sayısı için makale çağrısı devam etmektedir. Makale gönderimi için son tarih 15 Mayıs 2024'tür.

Dergimizin amacı, Türk ve Dünya Denizciliği alanında yapacağı çalışmalarla farkındalık oluşturmak ve çeşitli perspektifleri karşılaştırmaya katkı sağlamaktır.

Denizcilik alanında dünyadaki gelişimi izlemek, ilgili literatür, bilim, teknoloji ve yöntemler ile ilgili bilgilendirmek, diğer yandan ülkemizde denizciliği geliştirecek çalışmaları desteklemek ve daha fazla çalışma yapılabilmesini sağlayacak strateji ve politikalar üretmek için yayın hayatına başlamıştır.

Dergimiz, Türkiye merkezli olmak üzere deniz araştırmaları konusunda stratejik bakış açılarını konu alacak; denizlerin siyasi, iktisadi, coğrafi, tarihî, sosyal, etnografik ve hukuki olarak araştırılmasını inceleyen yazılara yer verecektir.

Yazarların 250-300 kelimelik makale özetlerini ve makalenin tamamlanmış halini internet sitesi üzerinden dergi sekreteryasına iletmeleri gerekmektedir.

Makalelerin ön değerlendirmesinin yapıldığı ortalama süre 30 gündür.

Makalelerin gözden geçirilmesinin gerçekleştirildiği ortalama süre 60 gündür.

Makalenin yayına hazır hale geldiği ortalama süre 90 gündür.